Екипът на ЦТИО взе участие в Пролетната научна сесия на ФМИ

Част от проектите на Центъра за технологии на информационното общество бяха представени на традиционната Пролетна научна сесия на ФМИ. Тази година тя е посветена на 130-тата годишнина от създаването на Факултет по математика и информатика в Софийски университет „Св. Климент Охридски“. В рамките на конференцията бяха изнесени доклади върху 91 научни разработки в областта на математиката и информатиката, разпределени общо в 14 секции.

Екипът на ЦТИО представи доклади свързани с текущото развитие по проектите DIGITRANS, SIDiSk, Elite и KTrio. Бяха дискутирани конкретни въпроси и казуси, възникнали в серията от обучения за МСП, популяризирането на дигиталните бизнес модели и процесите на дигитална трансформация в България. Също така, беше изнесен първоначален анализ на резултатите от проучване на търсените ИКТ профили и дигитални умения сред българските компании. Основен фокус на сесията за изследователските методи в обучението по Elite беше представянето на четирите сценария за изследователско обучение, разработени и валидирани в рамките на 2018 г. В дискусиите и сесиите за въпроси се включиха активно докторанти, представители на академичната общност, студенти и учители.

Презентации на изнесените доклади: