"Дигиталната трансформация на библиотеките" - ДИГИТРАНС в Столичната библиотека

Само седмица преди 24 май, екипът на ЦТИО към СУ “Св. Климент Охридски“ с подкрепата на ръководството на Столичната библиотека, организира и проведе практическо обучение на тема "Дигиталната трансформация на библиотеките". Така методите, разработени в рамките на проекта ДИГИТРАНС в помощ на малките и средни предприятия, бяха адаптирани и представени в нова светлина. Чрез моделите на дизайн мисленето и поставянето на потребителя в центъра на организационните процеси, участниците в работилницата успяха да идентифицират част от множеството предизвикателства и възможности, които дава дигиталната трансформация на библиотеките и средищата за култура.

Основен акцент в програмата на обучението беше обсъждането на новите тенденции, роли и партньорства за изграждането на библиотеките на бъдещето. Как да достигнем до четящите хора, как да отворим вратите на библиотеката за децата, как да направим четенето, срещите и споделянето на преживяванията с книгите част от ежедневието на повече читатели? За да отговорят на тези въпроси, участниците представиха множество творчески идеи и иновативни решения за различни типове потребители. Представените проекти показаха, че служителите в Столичната библиотека могат да подготвят множество вълнуващи изненади за своите читатели!

Информация и снимки от събитието на страницата на Столична библиотека