Европейска нощ на учените 2018 г. в Софийския университет

cvetelina.alexieva's picture

За поредна година в цяла Европа се организира Европейска нощ на учените, финансирана по проекти от програма „Хоризонт 2020“. Мащабната инициатива поставя сериозен акцент върху комуникирането на науката и включването на гражданите в диалога с учени и иноватори.

На 28 септември 2018 г. Софийският университет „Св. Климент Охридски“ отново ще участва в Европейската нощ на учените с богата програма за посетители от всички възрасти. Събитието е част от програмата на Алма матер за отбелзване на 130-годишнината на университета.

Официалното откриване ще бъде от 18:00 часа в Централното фоайе на Ректората, а през целия ден посетителите ще могат да участват в различни интересни инициативи.

В 13.00 часа започват събитията в Ректората на Софийския университет (бул. „Цар Освободител“ 15):
От 13.00 до 17.30 часа е отворено Ателие на младите таланти „По динозавърските стъпки”. Събитието ще се състои в Музея по палеонтология и исторична геология и в прилежащото фоайе.

В 16:00 часа в Аулата ще се проведе Националният конкурс на тема “По стъпките на учените в региона“, а от 17:30 до 22:00 часа в Централното фоайе на Ректората ще бъде отворен и Европейски щанд. Във фоайетата на ректората посетителите ще могат да разгледат Кабинетите по любопитство от 17.30 до 22.00 часа. От 18:30 до 20:30 часа е Тематичната обиколка: „Софийски университет като живо културно наследство”, която започва от Централното фоайе.

Всеки, който пожелае ще може да се включи в Дискусионните клубове от 18.30 до 22.00 часа. Те ще се проведат в залите 21, 23, 137 и 148.
От 19.00 до 21.00 часа в Аулата може да се насладите на Музикално-поетична вечер на талантливи учени, а от 21.30 ч. в Централното фоайе на Ректората можете да участвате във викторината и томбола с награди „Клуб на знаещите”.

Елате да се забавлявате, да научите интересни неща, да се докоснете до науката и да станете част от Европейската нощ на учените в Софийския университет!