Проект "Мултиклас" беше представен като добра практика в рамките на две международни събития в СУ

Доц. Николина Цветкова представи проект "Мултиклас" като една от добрите практики, по които работи Софийския Университет в областта на международното сътрудничество и създаването на умения и компетенции за подобряване на междукултурното разбиране, многоезичието и изграждането на благоприятна среда за чуждестранните студенти. Общо 27 международни и български участници взеха участие в образователната програма (BIP) за "Насърчаване на многоезичието и взаимното разбиране във висшето образование", която се състоя от 21-25 ноември 2023г. в София. В събитието се включиха студенти, преподаватели и административен персонал от университети в Словакия, Литва, Страсбург, Франция, Германия и Португалия. В рамките на презентацията на проекта бяха обсъдени и резултатите от националното проучване на МултиКлас за чуждестранните студенти в българските университети, както и конкурентните страни и стратегии за позициониране на българските ВУЗ.

Доц. Цветкова обсъди резултатите от проекта "Мултиклас" и в есенното събитие ANIME и заключителната конференция MudExI, която се проведе в периода 23-25 ноември 2023 г. в СУ. Те събраха над 20 участници от цял свят – преподаватели, управленски кадри и административен персонал от Университета на Страсбург във Франция, Университета Бабеш-Болай в Румъния, Университета на Ломе в Того, Африка, Университет Стеленбош в Южна Африка, Universidad Nacional de Córdoba в Аржентина, Университет на Сао Пауло, Uniminuto в Колумбия, Южна Америка, Университет UHAMKA в Малазия, Университет в Мавриций. В рамките на дискусиите, доц. Цветкова разказа както за следващите стъпки в рамките на проекта "Мултиклас", но и за вече успешните резултати от други подобни проекти на ЦТИО към СУ за подобряването на сътрудничеството в международна университетска среда. Участниците разбраха повече за колекцията с добри практики и инструменти за самообучение, създадени по проект UniWelis, както и за менторската програма в рамките на мрежата EURAXESS.